بیوگرافی یعقوب کریمی

فرشید اسماعیلی

نام کامل: یعقوب کریمی

تاریخ تولد: ۹ / شهریور / ۱۳۷۰

ملیت: ایرانی

قد: ۱۷۵ سانتی‌متر

پست: هافبک

شماره پیراهن: ۸

یعقوب کریمی

زندگینامه

یعقوب کریمی بازیکن فوتبال اهل ایران است که هم‌اکنون در باشگاه فوتبال استقلال تهران در پست بال تهاجمی بازی می‌کند. کریمی یکی از بازیکنانی است که محصول آکادمی باشگاه استقلال است. کریمی پس از حضور در آکادمی استقلال فوتبال خود را در تیم های نفت تهران و سپاهان ادامه داد اما مجددا به استقلال بازگشت و حالا پیراهن شماره ۸ این تیم را بر تن می کند. کریمی چپ پا، کاپیتان سوم استقلال در لیگ شانزدهم است که مطمئنا یکی از عنصار مهم آبی پوشان به شمار خواهد رفت.

فوتبال خود را از جوانان پاس و سپس استقلال تهران آغاز کرد .وی به مدت ۵ سال در تیمهای پایه استقلال بازی کرد و بازوبند کاپیتانی تیم امید استقلال را بر بازو بست و سپس به بزرگسالان استقلال پیوست.او در دو فصل حضور خود در استقلال فقط در چند دیدار به میدان رفت و سال بعد توسط پرویز مظلومی سرمربی وقت استقلال از لیست کنار گذاشته شد . یعقوب کریمی راهی نفت تهران شد.در دو فصل حضور در نفت تهران ۵۲ بار برای این تیم به میدان رفت و موفق شد ۱۱ گل به ثمر برساند .

یعقوب کریمی پس از جدایی از نفت یک فصل در سپاهان حضور داشت . سپس او به استقلال بازگشت.

یعقوب کریمی در همه رده های تیم ملی حضور داشته و در تیم ملی بزرگسالان نیز ۱۲ بازی کرده است.

او در ۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۲ در تیم ملی فوتبال ایران با مربی‌گری کارلوس کیروش در ترکیب اصلی قرار گرفت. نام وی در لیست نهایی تیم ملی فوتبال امید ایران برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ هم بود.

افتخارات

لیگ برتر فوتبال ایران

  • نایب قهرمانی: ۱
    • ۹۰–۱۳۸۹ با استقلال تهران
  • مقام سوم: ۱
    • ۸۹–۱۳۸۸ با استقلال تهران